Android: apynasris gugeliui

Nemėgstu gūglio už savivalę: susigalvojo ir vieną dieną prijungė prie g+. Pavyzdžiui. Kitą dieną Gplay nebeleidžia komentuoti be g+. Arba sugalvoja greaderį tik šast ir nukerta.
O telefone gūglis dar ir žalingas. Pasileidžia krūvą programų, servisų ir kitokio bieso… Kodėl telefono telefonų knygoje kontaktų nuotraukėlės špygos dydžio? Kad sinchronizuotųsi su gmail kontaktais! 😀

Kaip gi stabdau tuos š…s (šokius)? Turiu root teises. Nemėgstu būti tik svečias savo telefone.
Ir pats saugiausias būdas ką nors stabdyti – pervardinti .apk pačioje sistemoje. Pvz „gugelis.apk“ reikia pervardinti į „gugelis.apk@“ arba „gugelis.apk0“ ir viskas, kaput gugeliui. Jeigu tos programos kada reikės – atvardinsiu atgal. Pats geriausias dalykas – jei šitaip ką nors iškirsi per daug, bus galimybė atstatyti atgal be softo perrašymo. Custom recovery arba per adb. Kol kas nė vieno neturiu, tai atsargiai stabdau. Štai beveik šimto sustabdytų programėlių sąrašas. Išskyrus gūgelį. (Zenfone Asus, jei ką.)

O kaip paleisti gūgelį? system/priv-app aplanke yra keturios programėlės, kurių užtenka, kad gplay pasileistų. GmsCore.apk1, GoogleLoginService.apk1, GoogleServicesFramework.apk1, Phonesky.apk1. Jas ir pervardinu kitaip, kad būtų sąrašo viršuje.
Kiekvienas paleidimas – ir prilenda gūgelio š…o (šieno) į data/app, na, bet iš ten kuo gražiausiai išsiinstaliuoja legaliai.
Kaip tik rasiu custom recovery, imsiuos rimčiau tvarkytis – kol kas nesinori rizikuoti, jei netyčia ką iškirsiu, tai kol atstatysiu… O tingisi gi 🙂

P.S. Ką davė tas šimtas sustabdytų programėlių? Ogi akumuliatoriaus ilgiau užtenka. Didesnės programos laisviau sukasi. Kai kurios, tiesa, be gplay neveikia. Bet nė viena iš jų nėra tiek reikalinga, kad gūglį paleisčiau. Gmail puikiai veikia su asuso pašto programa. Plius tikrina kitus paštus. Jutūbės yra sočiai kitų programų, net su video išsaugojimu. Vietoj gmaps yra here. Jokių problemų.

P.P.S. Beje, rasti ką nors gplay – nedideli šansai. Net jei žinai tikslų programėlės pavadinimą – ne visada rasi 😀 Plius gplay politika kelia labiausiai reklamos prikištas programas. Vargu ar pagal tai verta rinktis. Taigi vis tiek, net jei turi gplay, turi knistis po forumus, skaityti apžvalgas ir ieškoti ne gplay aprašymų. Kam jį šerti elektra? 😉

4 responses to “Android: apynasris gugeliui

 1. Mantas 29 rugsėjo, 2015 2:02 pm

  Pasijautė stipriai baterijos tarnavimo trukmė?
  Aš irgi dalį visų nesąmonių ištrynęs lauk esu, bet ne tiek daug.

  • scaniagti 29 rugsėjo, 2015 2:24 pm

   Tiksliai neatsakysiu, nuo pirmos dienos išjunginėjau šlamštą. Plius sulėtinau cpu. Va tas tai ir ant kaitimo pasijautė. 933㎒ vietoje 1,2 ㎓ pilnai užtenka. Dabar keletą valandų galiu telefone aide kompiliuot – instaliuot. Ar internetą naršyt pusdienį.

 2. Kylys 12 spalio, 2015 9:02 am

  O kaip nusilauzti telefona, root? Kiek skaiciau tai pakankamai sudetinga ir plius su kiekvienu android atnaujinimu ta reikia daryti is naujo.

  • scaniagti 12 spalio, 2015 5:15 pm

   Pirmas būdas rūtoms: ieškai internete how to root „mano modelis“. Tikslus pavadinimas. Ataujinant ne visada rūtos išlekia. Ne visada ir verta naujinti. Vieno recepto visiems androidams nėra.
   O dėl sunkumo – man asmeniškai tai tiesiog įdomu. Kaip hobis 😉

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: