Sovietiniai multikai

Tada augom su jais. Žiūrėjom, laukdavom, va ir dabar vis pamatau, nes sovietinius rodo ir rodo.
Ir pamačiau vieną dalyką, kurio anksčiau nemačiau.
Jie ten šiukšlina, kur stovi; visi, ir geri, ir blogi. Spjaudo kauliukus, mėto kur pakliūva. Katinas Leopoldas nudažęs savo namuką tuščią skardinę švyst per petį savam kieme…
Rusiškas mentalitetas, kaip mato, taip ir piešia.

P. S. Liolikas ir Bolekas: to pačio laikmečio, ką tik mačiau seriją, kaip blogai yra šiukšlint, ir kaip reikia sutvarkyt.

6 responses to “Sovietiniai multikai

 1. Taškas balandžio 26, 2015 10:02 am

  Geras pastebėjimas, bet…politiškai angažuotas. Anų laikų filmuose rūkydavo, dabartiniuose – ne. Nebent, jei filmas “a la retro“. Sovietiniuose herojai gyvendavo “v bezdenežnom prostranstve“.

  Ir vis dėl to faini anie multikai. Tiek estetine, tiek moraline prasme.

  • Taškas balandžio 26, 2015 11:05 am

   P.S. Vakar žiūrėjau aktoriaus Lev Durov jubiliejui skirtą laidą. Pasirodo, jis labai mėgsta humorą, vis pasakojo įvairias chochmas nutikusias filmuojantis ir ypač- garsinant multikus.
   * “17 pavasario akimirkų“ filmuotis VDR partijos komiteto komisija nepraleido, nes artistas į jam absurdišku pasirodžiusį prašymą nupasakoti TSRS valstybinę vėliavą atsakė- juodam fone tigro griaučiai,dvi kaukolės ir du kardai…
   *viešbučiuose į vakarinius/naktinius skambučius su klausimu, ar nenrite praleisti laiko su žavia dama, atsakydavo – noriu, bet aš – brangininkas..
   * Rusijoj iš tikro yra Prostokvašino kaimas, labai dailūs, bet griūnantys jau mediniai su raižiniais namais. Vienas laiškininkas. Vienas šuo. Karvių jau nėr. Ant vieno namo – užrašas, kaip multike.

   • scaniagti balandžio 26, 2015 11:22 am

    Nu Levas Durovas irgi prisidėjo prie sovietų gyvavimo. Sovietinių gerų aktorių įtaka tikrai didžiulė, juk mes tikėjom ateitim ne iš partijos, o iš meno.
    Nors apie tai nieks nešneka, tiesiog užsimenama apie didžiulę meno galią. Bet ta galiazne iš balvonų atėjo, o iš talentingų, nuostabių aktorių, kurių darbus istorija panaudojo piktam.

    • Taškas balandžio 26, 2015 12:03 pm

     Beje, Durov berods iš “nedobytich“. Kaip ir dauguma dabar mėgstančių pabrėžti, kad jie iš bajorų. O gal ir taip iš tikro yra. Rusai dabar varo vieną po kito serialą – vis toki aiškiai patriotiški, kai kurie tikrai meniškai gerai sukalti. Labai atsainiai vidury “serijos “ žiūrinėjau apie Liubov Orlovos ir Aleksandrovo meilę. Ir tada dašuto – tie stalininiai filmai apie linksmuosius vyrukus, Volgą Volgą etc – tikrai TAM LAIKUI genialiai sukalti, vien dėl dainų. Sovietmečiu tiesiog nekenčiau jų, o dabar matau – gi vien žodžiai kokie gražūs. Prasmingi. Melodijos=meliodijos irgi liuksovos tiesiog.
     Nesenai ėjo kitas serialas – apie įvykius Novočerkaske ir Rostovo fantomasus/banditus- vėl įpintos visos anų – 1961- 67 metų geriausios estrados dainos. Va, tos – sovetckoje estrada – o visos iki vienos hitai.

     Gaila, bet mes nesugebam nei iš tolo priešpastatyti. Net apie stiliagas filmais rusai mus apstatė. Tad ir belieka prasivardžiuoti tik. Deja.

     • scaniagti balandžio 26, 2015 12:16 pm

      Talentinga propaganda. To meno kūrėjai tikėjo tuo, ką daro. O tų laikų putleriai tuo naudojosi. Nesvarbu, ką menininkai manė / mano, putleriai jų meną naudoja sau.
      Na, o mūsuose niekas niekuo netiki, o netikint gaunasi tik tas, ją ir matom.

  • scaniagti balandžio 26, 2015 11:17 am

   Nea. Būtent natūraliai pastebėjau, kad visi herojai šiukšlintojai. O politika – kokia čia politika, kai jie patys piešė? Gi ne aš juos atvaizduoju! Nors nesunku būtų prifotkint jų natūralios švaros. Įgimtos.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: