Apie gąsdinimus frankenšteinais

Laivai jūrose – virinti. Dujotiekiai – virinti. Katilinėse katilai – o ten slėgis, karštis – virinti. O štai mašinų virinti negalima, nes nepatikima?
Uždrausti, uždrausti, uždrausti, uždrausti…
O gal buvo galima tiesiog tokias virintas iš kelių gabalų – žymėti, kaip virintas, ir virinti kaip virina katilus? Paruošimo virinimui aktas, siūlės tikrinimas – ir į tos mašinos bylą įsegti dokumentai, kaip virinta, kas virino ir kas atsakingas. Gal žmogui neblogai toks pasirinkimas – jei jam bus pigiau, negu nauja mašinėlė, kuri, kaip parodė tyrimas – gali būti tikras savižudybės įrankis – kaip įrodė kažkokie tyrėjai, pažiūrėję naujų mašinėlių „saugumą“.
O mašinų gamintojai – ką, jie saugumo guru ir viską daro tik saugumui? Tai kodėl neuždraustos mašinos, kurios gali važiuoti greičiau, negu 130 km/h?!
Tai kodėl su itin saugiomis, naujomis super mašinomis padaro tokias kraupias avarijas, dar pakeliui iš sutiktų automobilių ir žmonių darydami faršą? Gal mes neteisingai suprantame saugias mašinas?
Kur statistika, kur būtų galima pažiūrėti arklio galių ir avaringumo santykį? Kur statistika, kaip atrodo senų mašinų ir naujų žalos dydžio santykis? 😉

P.S. Kažkokių fantazijų jūra, šitos kalbos apie saugumą. Jei sušaudymo grėsme išimtume visus stabdžius iš visų mašinų – manot, kad visi užsimuštų? Nė velnio. Sparnų, buferių ir durelių pridaužytų prūdų prūdus, o po to nieko, važiuotume sau dir dir dir po truputėlį, iš lėto ir atidžiai, telefonu nekalbėtume, be reikalo nevažiuotume ir net kuro taupytume 😀
O reikėtų gąsdinti štai kuo – kai vairuotojas mano, kad jo mašina saugi. Tai pavojingiausias dalykas.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: