Ir savos klaidos gali džiuginti…

… bet tik pesimistus!

Reklama

9 responses to “Ir savos klaidos gali džiuginti…

 1. Taškas balandžio 7, 2011 11:21 am

  Kiekvienai pelėdai savas pelėdžiukas gražiausias?
  Arba – būtent mano klaidos – protingiausios 🙂

 2. scania gti balandžio 7, 2011 1:54 pm

  @Taškas – kalbi apie kitą pusę; tiesiog pesimistas tikisi blogiausio, ir kai suklysta – juk džiugu… 😉

 3. Taškas balandžio 7, 2011 2:44 pm

  A, pardon, tai čia kaip tame nešvankiame anekdote, kur pats sau kūjeliu daužo savo paties kiaušinius, o kaifuoja, kai nepataiko 😦

  Fe, net pačiam gėda pasidarė, gal nieks neperskaitys

 4. scania gti balandžio 7, 2011 5:32 pm

  @Taškas – na, jei taip, tai aš tai neperskaičiau 🙂
  O optimistų – pilni grioviai: „šitą posūkį aš nesunkiai…“ 😉

 5. Sum balandžio 7, 2011 7:03 pm

  Jei čia tema apie pesimizmą ir optimizmą, tai geriau konkretizuoti, nes vargu ar yra “absoliutus pesimizmas“.
  Juk jei žmogus yra pesimistas vienoje srityje, tai gal yra optimistas kitoje?
  Nesiimsiu drąstiškų pavyzdžių, pradžiai paimsiu tokį žaidybinį pavyzdį – kai iš kelių vienodų alternatyvų reikia pasirinkti kurią nors vieną, vėliau labiau gyvenimiškus pavyzdžius – kai alternatyvos yra skirtingos(ir/arba tarpusavy nepalyginamos).
  Lošimo momentas: reikia statyti(pasirinkti ir savo pasirinkimą užtvirtinti kažuo materialiu) už baltą(b) arba juodą(j) už lyginį(l) arba nelyginį(n). Galimi variantai: bl, bn, jl, jn.
  Tikimybė laimėti – 25%.
  Ir kur “šuo pakastas“ tokiame palyginime?
  O gi – argumentų nebuvimu. Idealiu atveju čia jokių argumentų pasirenkant(vieną iš keturių) nereikia. Tam pasirinkimui nereikia jokio proto, jokios sąžinės, jokios patirties. Tą pasirinkimą gali atlikti, kad ir šiek tiek apmokytas gyvūnas(pvz. šuo ar net balandis).
  Tačiau pesimizmas ar optimizmas yra argumentuotas pasirinkimas(jei norite -statymas, lošimas, žaidimas, na ir pagaliau -gyvenimas).
  Jei esu pesimistas X akcijų pirkime, tai gal jas parduosiu ar bent jau jų nepirksiu. Ir jei esu “pesimistas“, vadinasi galiu paaiškinti, kodėl tų akcijų vertė manęs netenkina.
  Jei esu pesimistas atominėje energetikoje, tai atvirai reikšiu nuomonę prieš atominę energetiką ir būsiu optimistas kitokioje energetikos srityje.(bet gal kitas bus optimistas tik “malkų energetikoje“, o gal tik “laisvoje nuo technikos džiunglių saulės“ energetikoje(tai turbūt turėsiu visą aibę argumentų “kodėl už?“, ir “kodėl – prieš“ pvz. atominę energetiką).
  Taigi – pesimizmas nėra savęs kankinimas – tai nėra sadomazochizmas. Pesimizmas, optimizmas, skepticizmas ar pan. yra dėmesio sutelkimo rūšys. Šiuo atveju dar galima pasakyti apie “nevykusį“ pesimizmą ar optimizmą, kai argumentacija tokia silpna, kad gal jau būtų geriau, kad toks žmogus labiau priimtų kitų nuomonę nei savo paties. Bet kita vertus žmogus dažniausiai argumentuo dėsto ir tvarko pagal savo poreikius pasaulio suvokimą, kas gali būti kaip “argumentai – aksiomos“(arba atskaitos taškai), todėl iki tam tikrų ribų(kurias mes patys nustatome ar instinktyviai pajaučiame) reikia gerbti visų nuomones.

 6. Sum balandžio 7, 2011 7:10 pm

  //Pesimizmas[pranc. pessimisme < lot. pessimus – blogiausias], nusivylimas, netikėjimas ateitimi, polinkis viską vertinti neigiamai.//
  Apie polinkį viską vertinti neigiamai jau nekalbu, jei tas “viskas“ yra nukreipiamas į visas sritis. Tokiam vertintojui reikia rimtos psichologų/medikų pagalbos, nes jis ir save vertina neigiamai.
  Tačiau jei protas valdo nusivylimą kažkuom, netikėjimą kažkokia ateitimi, tai čia viskas tvarkoje, kai žmogus bando argumentuotai patvirtinti kodėl jo pasirinkimas yra toks, o ne kitoks. Be abejo realiai viso argumentų lauko mes negalime aprėpti, todėl pačios sąvokos “optimizmas“ ir “pesimizmas“ yra dažniausiai politiškai orientuotos ir naudojamos politinėje kovoje prieš tam tikrus politinius oponentus, norint pranešti (ir įtikinti) kad jų optimizmas yra pagrįstesnis nei pvz. oponentų.
  O sveikas protas paprastai nenuneša mūsų iki minėtų nagrinėjamų savokų. Kas gi būtų per “optimizmas“ valgymui rinktis baravykus, o ne musmires, kas gi būtų per “pesimizmas“ rinktis radioaktyvius grybus, o ne pvz. radiacija neužterštas daržoves? (Tai paprasčiausi sveiko proto argumentais pagrįsti pasirinkimai, o čia, priešingus pasirinkimus jau reiktų vertinti kaip suvokimo, nuovokumo ar žinojimo stygių.)
  O kaip komentuoti temoje pažymėtą mintelę, kad žmogus gali norėti sau blogai, ir kai tas noras neišsipildo, jis tampa (labiau) patenkintas?
  Tai (priklausomai nuo situacijos) vertinčiau kaip žmogaus sergančio suicidu džiaugsmą, kai jo momentinė stresinė būsena neprivedė jo prie blogųjų momentinių troškimų išsipildymo, esant,pvz., kritinei sąmonės susidrumstimo būsenai(galbūt apsvaigus,pvz. nuo alkoholio).
  Taip tikrai reikia džiaugtis, jei net kai kurios mūsų nesėkmės atveria mums naują pasaulį, kad galima gyventi, gyventi, kad ir – kitaip(nei mes įsivaizdavome), bet vis tik – gyventi.

 7. scania gti balandžio 8, 2011 4:36 pm

  @Sum – rašei: „Jei čia tema apie pesimizmą ir optimizmą,…“, ne čia tema apie tai, kad pesimistas gali džiaugtis, kad jo liūdnos prognozės neišsipildė. Hmmm, pakartojau įrašą – praktiškai pilną įrašą 😀
  Toks vaikščiojimas: kai žmogus suklysta vertinimuose – liūdna; nebent jis tikėjosi blogiausio. Vėl pakartojau įrašą 🙂
  O tai, ką tu rašei – juk taip ir yra! Iki paskutinės minties yra taip! Kas ginčytųsi… 😉
  Tiesiog faktas, kad ir klaida gali džiuginti – šiuo konkrečiu atveju, buvo įdomus kaip šioks toks paradoksėlis 🙂

 8. Sum balandžio 8, 2011 8:43 pm

  “Paradoksėlis“. 😉
  O kas yra “klaida“? 😉

 9. scania gti balandžio 9, 2011 2:07 pm

  @Sum – pvz. nešdamas krepšį paleidi iš rankų – tik baaarkšt! Ir galvoji „buteliui šakės!“ O jei jis nesudužo vis tik, tai mintis „buteliui šakės“ yra kurį laiką klaidinga 😉

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s