Autorius – Galva neneša

Vienastoks parašė puikų straipsnį „Kodėl krizė neskatina dirbti“.
Po tuo straipsniu Galva neneša parašė komentarą, kurį aš kaip ir atsiklausęs, nukopastinau:

Vokietija visokeriopai SKATINA savarankišką darbą, o mūsų valdžios DRAKONIŠKI ind. dirbančių persekiojimai ŽLUGDO individualus. Kitaip, kaip KENKĖJIŠKAIS, žlugdančius ir pačią valstybę, jų negaliu pavadinti. Vokietijoje „patentas“ kainuoja 20 €, pas mus 400 €., nors Vokietijos rinka milžiniška, klientūra nepalyginamai mokesnė, todėl „solisto“ rizika „pradirbti“ žymiai mažesnė, ir galimybių uždirbti nepalyginamai daugiau. Kas, jei ne kenkėjas galėjo pasiūlyti taip padidinti VL kainą, kai užsakymų taip sumažėjo, kai aplinkui nedarbas. Mūsų ind. darbo įstatymai apmokestina DARBĄ, ne pajamas, ne kapitalą. Dirbantis su VL turi dažniausiai TIK ĮPLAUKAS, bet NE pajamas. Ir tos įplaukos yra nereguliarios nei dydžio, nei dažnumo prasme. Jų gali būti vos keletas per metus, ir tos tokio dydžio, kad esi prie skurdo ribos. PAJaMOS yra žmogaus nauda, tai, ką jis SAU naudoja, bet ne gamybos sąnaudoms padengti. O įplaukos pirmiausia skirtos savo „verslo“ gyvybei palaikyti, o tik antroje eilėje sau.
Taigi, ind. dirbančiam Lietuvoje skiriami diskriminaciniai įstatymai, atimantys bet kokias ŽMOGAUS TEISES į normalią egzistenciją ir į savo darbo vaisius. Šie įstatymai stato jį gerokai žemiau samdomo darbuotojo. Pvz., samdomo darbuotojo darbo dieną riboja įstatymai. O savarankiškai dirbančio žmogaus darbo dieną NERIBOTAI ILGINA MOKESTINIAI įstatymai. Nes VISĄ darbo dieną tenka dirbti VIEN TIK MOKESČIAMS. O juk dar reikia uždirbti pinigą gamybos sąnaudoms! Tai kada SAU uždirbti? – Jei dar turi jėgų, ar ne, ponai finansų išminčiai?

Reklama

6 responses to “Autorius – Galva neneša

 1. Vidmantas Nuolaida rugpjūčio 29, 2009 5:14 am

  Žmonės vadovaujasi labai paprasta ir teisinga logika: geriau tegu jie moka, nei mokėsime mes. T.y. jei žmogus turi patentą, jam nereikia mokėti bedarbio pašalpos. Ir nesvarbu ar jis valstybei sumoka daug mokesčių ar mažai – jam nereikia mokėti ir jo nereikia išlaikyti. Jis išlaiko save.

 2. scania gti rugpjūčio 29, 2009 6:20 am

  @Vidmantas Nuolaida – Vokietijoje vadovaujasi logika, na o Lietuvoje…

 3. viz3 rugpjūčio 29, 2009 10:01 am

  Kas per kenkėjiškos mintys, nukreiptos prieš pačius mūsų valstybinės santvarkos pamatus?:)
  Kas gi bus, jei žmogus galės laisvai dirbti ir keistis savo darbo vaisiais su kitais žmonėmis? Kas tada uždirbs milijonus VP bosams, šiaip bosams ir biurokratijai?
  Taip galvojant galima užsimanyti netgi panaikinti monopolijas – pvz., tech. apžiūrų monopolį..:)

 4. scania gti rugpjūčio 29, 2009 11:55 am

  @Viz3 – na taip, jei jau galvoti, ant kokiu pamatų stovi valdžia, tai tikrai negalima liesti korupcijos, vagysčių ir švaistymo 😀

 5. MariukasM rugpjūčio 30, 2009 7:40 am

  Žiauru, bet tiesos esama 😦

 6. Eugenijus rugpjūčio 31, 2009 7:50 pm

  Graudu ir tiek… O valdziai tai nerupi.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: