O kas būtų, jeigu…

Sąlyga: imam dvi šeimas – vieną labai didelio ir svarbaus baisiai politiko, kitą – pastovaus bedarbio kur nors civilizacijos pakrašty.
Veiksmas: sukeičiam šeimas vietomis. Politiką – į aukščiau minėtą civilizacijos pakraštėlį su bedarbio turtu ir pajamomis. Ir bedarbio dieta. Kokiam mėnesiui.
Išvada – tai būtų kraupiai žiaurus žmogaus teisių pažeidimas!!! Ir dar su galimu ilgalaikiu poveikiu fizinei ir psichinei sveikatai!
Antra išvada: bet bedarbį palikti jo gyvenamoje vietoje yra jo pilietinių laisvių įgyvendinimas.
Trečia išvada: kad ir kaip norėtųsi, bet įrodyti, kad politikas yra labiau žmogus, nei bedarbis – yra nežmoniška.
Rezultatas: aš to išgalvoto politiko nepažįstu. O ir nenorėčiau. Nė už pinigus. O tą bedarbį – pažįstu. Ir džiaugiuosi tuo.
P.S. Grumlinas sugebėtų viską pasakyti trumpai ir aiškiai. Jei taip atsitiks, įdėsiu čia jo vertimą 😉
P.P.S. Pabandysiu išversti pats: turtuolį padaryti vargšu – yra nežmoniška, o vargšą palikti vargšu – yra demokratiška. Bet turtuolis oi kaip nebūtinai yra labiau žmogus, nei tas vargšas!

Grumlino vertimas, tikrai trumpas:
žmogiškumas + turtas = const
Manau, ši formulė tankiai teisinga 🙂

Reklama

12 responses to “O kas būtų, jeigu…

 1. Aleksas balandžio 27, 2009 9:44 pm

  Buvo zymiai idomiau skaityti irasus, kai jose buvo maziau politikos ir ypatingi varymo ant jos. Autoriaus reikalas rinktis temas, skaitytoju reikalas issakyti savo poziuri 🙂

 2. grumlinas balandžio 27, 2009 9:47 pm

  Hmmm… Jaučiuosi įpareigotas kažką protingo parašyti, bet jaučiuosi turbūt kaip tas nežinomas politikas, likimo nutėkštas į tas Pimpališkes civilizacijos pakraštyje it musė į išrūgas. Nei minčių, nei idėjų, nes tema tikrai sudėtinga… 😉
  Ale va kažką išmislijau 🙂 Tiesiog matematinė formulė:
  žmogiškumas + turtas = const
  Labai paprasta – didėjant turtui, mažėja žmogiškumas. Ir atvirkščiai. Nes const – kokį tą dydį gavai gimdamas – taip ir pragyvensi. Retai kuriam tas const padidėja, kad didelis turtas nenuslėgtų žmogiškumo. Aišku, ir priešingai būna – mažas turtas kai kada paskui save nusitraukia ir žmogiškumą. Bet idėja aiški, ania?

 3. Eugenijus I. balandžio 27, 2009 10:08 pm

  Aleksas, pritariu:) Politika dvokia.
  Asmeniskai past apie ja savo bloge nesiruosiu rasyt… nesinori teptis tuo sh:D

 4. MariukasM balandžio 28, 2009 6:39 am

  Šiaip ta situacija kažkur ir kažkiek jau matyta. Ta darė bolševikai. Kas gavosi – visi žinom. Esmė ne tame, kad žmoniška ar nežmoniška iš vieno atimti, o kitam tai atiduoti, o tame, kad sudaryti normalias žaidimo sąlygas. Kitas klausimas – o kodėl tas bedarbis atsidūrė tokioje situacijoje? Ir ar toks jo gyvenimo pagerinimas duos ilgalaikių rezultatų? Iš kitos pusės, jei politikas yra tikras politikas plius dar ir ne durnas, jis iš tos situacijos tikrai išsikapstys su nauda sau. Niekada nebus taip, kad visi gyvens vienodai gerai ar blogai, ar vidutiniškai. Žmonės yra skirtingi tiek savo protu, tiek ir savo sugebėjimais.

  Kažkaip čia painiai, bet ir tu panašiai parašei 🙂

 5. Petras Jurkuvenas balandžio 28, 2009 7:21 am

  Mariukas teisus – blogiausia, kai atsiranda vienas ar keli “teisieji“ kurie tada nieko neklausdami imasi perskirstyti turtą ar dar ką nors.
  Jei politikas praasimušė tarp kitų tokių kaip jis – tai jau šį tą reiškia. Ar gera politiko profesija, ar ne – čia jau visiškai kitas klausimas, bet žmonės NĖRA identiški ir jų galimybės NĖRA identiškos – linkę meluoti suka į politiką, linkę į rankdarbius suka į autoservisus, labiausiai linkę į alkoholį paprastai būna apsukami, sulenkiami perpus ir išspiriami šunims šėko pjauti.

 6. scania gti balandžio 28, 2009 2:46 pm

  @Aleksas – neramūs laikai, neramios ir mintys. Politiką mielai palikčiau už borto, bet kad žiūriu – dar truputis ir aš pats būsiu už borto. Bet bus ir ne politikavimo 😉
  @Grumlinas – formulė tankiai teisinga 😀 Ir tik labai retai – ne…
  @Eugenijus I. – sakau tą patį, ką ir Aleksui 🙂
  @MariukasM – beje, turto perskirstyt nekurstau. Tiesiog ieškojau, kodėl valdžia leidžia mažaturčius laikyti trečiarūšiais. Aš, tarp kitko, irgi ne iš bagotųjų, taip kad tik antrarūšis kaip žmogus, geriausiu atveju 😀 Nes nesiekiau nei karjeros, nei turtų, nei valdžios 😀 Aš žinau, kaip žiūri į mane vietiniai aukštesnieji, ir puikiai matau, kaip valdžiavyriai elgiasi su tauta 😀 Prie šito klausimo dar grįšiu, šis įrašas – dar vienas žingsnelis iki supratimo 😉
  @RascalLT – beje, aš prieš turto perskirstymą. Nes turtas nepersiskirsto, tik pakeičia savininkus. 😉
  Beje, niekam nekilo mintis, kad bedarbį įdėjus į politiko vietą – būtų irgi žiauru? Specialiai praleidau tą loginį žingsnį 😉
  Vis tik baisiai įdomi situacija – kai turtingas žmogus tampa beturtis – visi nuo jo nusisuka. Bet juk jis vis dar tas pats žmogus!!!
  Lygiai taip pat smarkiai pasikeičia ir praturtėjęs.
  Realiai – Lietuva, kaip ir visas pasaulis, yra kastų šalis. Tik, skirtingai nuo Indijos – tai nėra įvardinta atvirai.
  P.S. Šiaip rašau apie žmogiškumą, o politika – tai ta smėlio dėžė, kur viskas matosi baisiai paryškintai 🙂

 7. Anonymous balandžio 28, 2009 5:04 pm

  Kalbi apie atėmimą tarsi tą turtą tam turtingam žmogui pats padovanojai. Atimti tai, ką žmogus užsidirbo pats, savo rankomis, YRA žmogaus teisių pažeidimas. Jeigu jau pats dalini tą turtą, tai dalink kaip nori, pagal kokius nori kriterijus, pagal tai, “kas labiau žmogus“ ar panašius. Bet nesusirk didybės manija (iš serijos “sukūriau dangų ir žemę“) ir nepradėk dabar galvoti, kad tie žmonės ne patys užsidirbo, bet tu jiems kažkokiu būdu kažkada paskirstei ir dabar gali kada nori kaip nori perskirstyti.

 8. scania gti balandžio 28, 2009 5:51 pm

  @Anonimiškas – bičiuli, specialiai tau pasakysiu, ką sakiau, bet ant pirštų:
  kad geriau įsivaizduoti, kaip besirūpinantieji tauta atitolę nuo tautos, įsivaizduokim išgalvotą situaciją.
  Bet kad neįžeisti tamstos, aš taip nesakysiu, gerai?
  Tamstos komentaras parašytas perskaičius viską labai labai greitai. Šventai tikiu, kad ne tik greičiau už mane skaitai, bet geriau ir mąstai. Todėl juk turėjai esmę suprasti.
  Bet, kaip matyti iš komentaro, nori tiesiog paerzinti.
  Tai irgi toks bendravimo būdas.
  Ne blogesnis, tarkim, už žiniasklaidą.
  😀

 9. cgedas balandžio 29, 2009 9:37 am

  …ir vis dėlto norėtųsi pasiginčyti dėl lyg savaime suprantamos nuostatos, jog visi politikai vienodi:)

 10. scania gti balandžio 29, 2009 2:26 pm

  @CGedas – ne visi vienodi, aišku. Bet tai greičiau išimtys 🙂 O didžioji dalis politikų yra dviejų rūšių: vieni dirba sau, kiti – dėl savęs.

 11. grumlinas balandžio 29, 2009 10:01 pm

  Fain, man patiko ši diskusija – scania sumodeliavo situacija “kas būtų, jei“, o gavo kupron nuo kai kurių komentatorių už jų išgirstą “perdalinkime“. Kaip greit pasikeitė žodžių prasmė… Čia aš į temą aukščiau 😀

 12. scania gti balandžio 30, 2009 1:30 pm

  @Grumlinas – į kuprą gavau, bet kuprotą tik grabas… 😀 Tai tik patvirtina, kad tavo ar kieno, kito vertimai po mano tekstais būtini 😀
  Šiaip nieko keisto, dabar šitos temos aštrios, tai ir žmonės reaguoja per aštriai. Natūralu, taip sakant 😉

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: