Pop estrados lygiai

Dukra mėgsta žiūrėti lietuviškas tv laidas su dainomis. Manęs tai neerzina – turiu išsiugdęs selektyvią klausą, ko nenoriu – negirdžiu. Bet vis tik atkreipiau dėmesį į tam tikrą dėsningumą.
Pastebėjau, kad mūsų estradines žvaigždės yra keleto lygių.
Pirmas lygis – Meninis Vaikščiojimas. Rokados merginos daro tai kažkaip gražiai, pasipuošusios tokiais kostiumais, su kuriais, galų gale, ir nepašokinėsi. Betgi visos kitos merginos – estrados dainininkės, vietoj šokio tiesiog pavaikšto po sceną, ir tiek. Bet meniškai, nes veidai prasmingi.
Antras lygis – Meninis Kvėpavimas. Žymiai aukštesnis lygis. Čia kai dainuojant garsiai kvėpuojama. Tiesiog švokščiama į mikrofoną. AAACCCHHHH ir CCCHHHAAAAAAHHHH, nemoku parašyti 🙂 Čia yra labai aukštas lygis, praktiškai jau džiazas, dainų maestro ir estrados stebuklai, jei kvėpuojama tikrai meniškai.
Trečias lygis – Meninis Žvengimas. Čia – kai kokią balsę patampo per visą oktavą: dainahahahahaaa. Dažnai žvengimas būtinas, kai poetui nepavyko sudėti reikalingą skiemenų skaičių, ir vieną tenka tempti per pora taktų 🙂
Meninis Žvengimas dažnai painiojamas Techninėmis Galimybėmis. Bet tai ne tas pats – kai dainininkas į kiekvieną dainą prikiša įvairių dainavimo gudrysčių, vokalo subtilybių ir aukštojo pilotažo figūrų – tai todėl, kad jis ieško darbo, ir demonstruoja technines galimybes. O Meninis Žvengimas – tik tada, kai estrados žvaigždės dainuoja jausmingai meniškai.
Beje, užsienio dainorėliai dažniau Techniškai Galingi, nei Meniškai Žvengia. Gal kad dūšios neturi?

7 responses to “Pop estrados lygiai

 1. rokas gruodžio 15, 2008 7:06 am

  hehe 🙂 smagus ir taiklus rašinys 🙂

 2. scania gti gruodžio 15, 2008 7:19 am

  @Rokas – nesugebėjau pasakyti trumpai. Turbūt kažkada vėl rašysiu šia tema 🙂

 3. troy gruodžio 15, 2008 9:28 am

  Į temą gal;Pats girdėjau per radiją, lyg ir M-1 buvo. Diktorius tokiu iškankintu balsu po dainos:– Dabar baigė stūgauti Mia.

 4. scania gti gruodžio 15, 2008 9:40 am

  @Troy – gaila, negirdėjau 🙂 Lieka tik įsivaizduoti 😀Kažkada teko dirbti, kai kolegos ceche klausė Pūko radiją. Radijas kaip radijas, tik dainorėliai įspūdingi. Tikrai stiprus įspūdis! 😀

 5. grumlinas gruodžio 15, 2008 12:23 pm

  Nie cierpię lietūvyškos jestradoz 😦 organiškai nie cierpię

 6. cgedas gruodžio 15, 2008 4:27 pm

  Kažkadaise Balsytė labai taikliai pavadino tas merginas, kuriuos, nesvarbu, koks dainos tempas, rimtas, ir t.t., privalomuoju būdu turi staipytis už vokalisto/vokalistės – aerobika ant scenos:)

 7. scania gti gruodžio 15, 2008 5:13 pm

  Aerobobika, taip sakant 😀

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: